מחנות רגילה לחנות משגשגת ב 12 צעדים

רבים מבעלי החנויות איתם אני נפגש מתחבטים בהרבה מאד התלבטויות

  • איך להכניס אליי יותר לקוחות?
  • האם יש כללים איך לסדר את הסחורה בחנות ?
  • איך עדיף שהחנות שלי תיראה – מסודרת או מבולגנת?
  • כמה נכון להשקיע בחנות, במידוף, בתאורה, בהכשרה וידע לבעל העסק ולעובדים?

אני מאמין שידע רלוונטי ונכון, יכול לקדם כל בעל עסק שמוכן להשקיע בעצמו.

בגלל זה אני משקיע בטיפים, סדנאות, מאמרים, ייעוץ בשטח ועוד אמצעים להעביר את הידע על עיצוב נכון לחנות, לכל בעל עסק שהבין את המשמעות והפוטנציאל שהידע הזה יכול להביא לו.

מעבר לזה, העוצמה בידע והבנה הוא, שמרגע שהוא שלך, הוא שלך לתמיד. כלומר כבעל עסק, אתה יכול להשתמש בכלים וידע מעכשיו והלאה, לכל משך הפעילות של כל עסק קמעונאי שתבחר לנהל או להקים.

עם זאת גיליתי כי ידע לבדו לא מספיק. עבדתי עם מאות בעלי עסקים שקיבלו את אותו ידע. כולם הפיקו ממנו ערך, אך לא כולם הפיקו ממנו את אותו שיפור בתוצאות.

ניסיתי לפענח ולגלות מה מייחד את אותם בעלי עסק שמצליחים להעלות את הפדיון ב 50%, 80% ו140%! מול אלו שהעלו ב10% או 20% (גם זה כשלעצמו טוב ומכובד). הידע לבדו לא היה ההבדל. הוא היה הבסיס ההכרחי, אבל היו עוד מרכיבים.

התשובה כמובן היא שהתוצאות תלויות בראש ובראשונה באופן היישום של הידע. ידע ללא יישום נשאר רק כתיאוריה.

בדיוק בשביל זה בניתי את הסדנה שתתקיים מחרתיים, בצורה מעט שונה.

הסדנה (כמו הרבה דברים אחרים) תתחלק לשלושה חלקים.

בחלק הראשון – נדבר על עיצוב נכון לחנויות. כיצד מעצבים מסדרים ויוצרים סביבת מכירה אפקטיבית ונכונה.

בחלק השני – הזמנתי את ברק רום איש יח"צ מוביל ולא במקרה – הבעייה העיקרית של רוב העסקים היא כיצד להכניס יותר לקוחות. אנו מטפלים בזאת בשלב הטיפול בנראות, אבל מה קורה קודם? ההרצאה של ברק תטפל באספקט הזה.

בחלק השלישי והאחרון אציג את 12 הצעדים כיצד לתרגם את הידע שקיבלנו, לפעילות ויישום שהם המחוללים האמיתיים של השינוי.

  • ממה מתחילים?
  • במה בדיוק מתמקדים?
  • לפי מה מחליטים על מה להוציא וכמה?
  • מה עושים אם זה לא עובד כמו שחשבתי?

המטרה הסופית היא ליצור מצב בו בוגרי הסדנה יוצאים מהסדנה לרבעון האחרון של 2010 (ולכל החיים אח"כ – אמרנו שהידע נשאר איתנו!) במטרה להביא תוצאות!

למה אני מספר לך את זה ממש לפני הסדנה ?

קודם כל כדי להודות לכל הנרשמים. וחוץ מזה כדי לעדכן (בשמחה…)

כי נשארו בדיוק 4 מקומות לסדנה.

מתי הסדנה? יום ג' 12.10.10 בין השעות 17:00-20:30 במועצה לישראל יפה בתל אביב (סמוך לגני התערוכה) החניה חינם.

המחיר 580 כולל מע"מ

להרשמה לסדנה מלא את פרטיך בתיבה למטה. ולחץ על הכפתור "מעוניין להירשם לסדנה" משם תועבר לעמוד מאובטח לצורך תשלום בכרטיס אשראי.

אחד מהכללים עליהם בהם נעסוק הוא קבלת החלטות מהירה וסופית. אם אתה מרגיש שתוכל להפיק תועלת מידע וכלים בנושא עיצוב חנויות, מוגש לך באופן אישי על ידי,  אז זה הזמן ללחוץ על הקישור "אני רוצה להירשם לסדנה".

דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה *
טלפון / נייד *

אם לא, זה גם לגיטימי. מה שאני מבקש זה להימנע מ"לחשוב על זה". המשמעות של "לחשוב על זה" זה בעצם "החלטתי לא להחליט" שזה בעצם "לא" בתחפושת. זהו אחד ההבדלים המשמעותיים בין השגת תוצאות ל"אני יודע מה צריך לעשות אבל אני עדיין באותו מקום בדיוק" ואני משחרר אותך מההתלבטות. עשה לעצמך טובה ותגיד לעצמך "בחרתי לא ללכת" וכבר הורדת לך תיק נוסף. כבעל עסק אני יודע שיש לך מספיק כאלו.

לא תהיה סדנה נוספת בחודשיים הקרובים, כך שזה הזמן להחליט.

להתראות ביום ג' ב17:00

על המנחים:
יואב דריאל– המייסד והבעלים של דריאל – עיצוב סביבות מכירה, אדריכל בוגר הטכניון בהצטיינות, חבר לשכת היועצים העסקיים בישראל, משמש כיועץ נראות ועיצוב לחברות מהמובילות במשק. מומחה לעיצוב חנויות, עיצוב קמעונאי. פיתח תהליך לגיבוש ומיקוד קונספט קמעונאי, שבוצע בהצלחה והביא תוצאות למאות עסקים קטנים ובינוניים.

ברק רום– מנכ"ל ובעלים של משרד יחסי ציבור מהמובילים בארץ, "ברק רום- יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי". המשרד פעיל מזה 19 שנה ומדורג בעשירייה הבכירה בישראל מבחינת נפח פעילות. ברק ידבר על יחסי ציבור לעסקים קטנים ובינוניים כאשר הנחת היסוד היא השגת מכסימום תוצאות במינימום הוצאות.


אחריות
אם השתתפת בסדנה ומסיבה כלשהי החלטת במהלך השעה הראשונה, שהיא אינה מתאימה לך
או שלא קיבלת מספיק ערך גש אלינו ותקבל החזר כספי מלא ללא כל שאלות